Výlety Lipno a okolí

LETNÍ POBYT NA LIPNĚ

Stezka korunami stromů

Nejnavštěvovanější atrakce Lipenska. Stezka je dlouhá 675 m a vyhlídková věž vysoká 40m. Je zde krásný výhled na Lipno n.Vlt. a Novohradské hory. Součástí stezky jsou i naučné didaktické prvky z oblasti přírody. Stezka je bezbariérová, otevřená celoročně / v létě i v noci/

více na www.stezkakorunamistromu.cz

Království lesa Lipno

Jen kousek o Stezky korunami stromů je umístěno několik desítek atrakcí pro malé i velké návštěvníky. Najdete zde originální lanovky, provazové sestavy, houpačky, domečky a hrady pro děti, kolotoče a trampolínu. To vše citlivě a vkusně začleněno do šumavské přírody.

více na www.kralovstvilesa.cz

Hopsárium Lipno

Velký hrací prostor pro děti i dospělé pod střechou

více na www.lipno.hopsarium.cz

Bobová dráha Lipno

Je otevřena celoročně. Nachází se 100m od centrálního parkoviště na Lipně n. Vlt.. Jsou zde dvě bobové dráhy – horská a korytová. Obě jsou vzájemně propleteny. Je dlouhá 1km, má celkem 21 zatáček, a z toho 2 zatáčky s téměř 360 stup. a 2 tunely.

více na www.slideland.cz

Lanová dráha Lipno

Provoz v létě i v zimě. Moderní čtyřsedačková lanovka Vás pohodlně vyveze na vrchol Kramolína. Přepraví Vás jak v zimě s plnou lyžařskou výbavou, tak i v létě s Vaším kolem, a Vy můžete lehce zdolávat šumavské vrcholy. Neplacené parkoviště cca 150m od lanovky.

Lanový park Lipno

Je určený pro děti i dospělé. Je to svět plný překážek a v různých výškách. Součástí je i umělá lezecká stěna se 150m dlouhým sjezdem a obří trampolína. Je umístěn těsně nad centrálním parkovištěm Lipno.

Adventure Golf Lipno

Přijďte si zahrát 18 jamkový golf v botanické zahradě mezi jezírky a vodopádem. Nenáročný a vhodný pro všechny věkové kategorie. Možno využít i ve večerních hodinách pod umělým osvětlením. Otevřeno 7 měsíců v roce.

více na www.funspotlipno.cz

Aqua World Lipno

Navštivte vodní svět s bazénem a vířivky s masážními tryskami. Děti mají k dispozici skluzavku, dětské brouzdaliště a bazén s protiproudem.

Aquapark a wellness Frymburk

Zaujímá plochu 1500m2. Je zde plavecký bazén, divoká řeka, tobogán a dětské brouzdaliště. Dále máte možnost relaxace ve vodním vřídle a na perličkových lůžkách s hydromasážními tryskami. Samozřejmostí je i pára, sauny a solná jeskyně.

více na www.hotelfrymburk.cz

Cyklostezky, inline-bike park

Lipno je cyklistický ráj. Nejznámější je Jezerní cyklostezka – Přední Výtoň-Lipno-Frymburk, ale lze vyzkoušet i náročnější terény v přírodě. Nezapomenutelná a takřka rovinatá je i cyklostezka vedoucí kolem Schwarzenberského kanálu.

Pro pohodlí turistů funguje Převoz Frýdava /osada spadající před Přední Výtoň / Frymburk –přepravuje osoby, cyklisty i vozidla a je důležitou spojnicí cyklotrasy kolem celé vodní nádrže Lipno – 108km.

Bike Park Lipno- startuje u lanové dráhy na Lipně, má celkem 3 trasy o délce 8 km. Jedná se o zábavnou jízdu v lesním terénu, v klopených zatáčkách, terénních vlnách a kamenných polích. Trasy jsou stupňovány podle náročnosti a zvládnou je i začátečníci. Vše lze absolvovat pod dozorem zkušených instruktorů.

Vodní sporty na Lipně

Lipno je vodním sportům zaslíbené. Lze si půjčit elektro člun, kajak či plachetnici, a pokud si na to netroufáte, můžete se nechat svést. Nezapomenutelná je i jízda parníkem mezi Frymburkem a Lipnem. Můžete navštívit i často konané vodní závody – závody plachetnic, katamaránů nebo dračích lodí.

Turistika a památky

Vítkův hrádek – nejvýše položený hrad v ČR ze 13 stol.. Je zde nejkrásnější výhled na Šumava, Lipno a Novohradské hory, za dobré viditelnosti jsou vidět i Alpy.

Více na www.vitkuvhradek.cz.

Plešné jezero –jezero ledovcového původu, které se nachází v nadm.výšce 1089m na svahu hory Plechý. Nad severozápadním břehem jezera, vysoko na vrcholu boční skalní stěny, stojí Stifterův památník.

Vodní elektrárna Lipno – je součástí Vltavské kaskády. Její nádrž s rozlohou téměř 50km2 představuje naše největší umělé jezero. Možnost prohlídek.

více na www.cez.cz.

Schwanzerberský kanál -44km dlouhý, spojuje povodí řek Vltavy a Dunaje. V minulosti sloužil k zásobování Vídně palivovým a stavebním dřívím. Trasa začíná na česko-německé hranici u osady Nové Údolí, dále k osadě Jelení, až k obci Zvonková, kde pokračuje do Rakouska. Super cyklistická stezka, často označována jako „nejdelší rovinka na Šumavě“.

Vyšší Brod – město vzdálené cca 10km od Lipna. Nachází se zde překrásný Cisterciácký klášter, kde je umístěn „Závišův kříž“, který bývá stavěn naroveň pražských korunovačních klenotů. Dále je zde Opatský chrám Nanebevzetí Panny Marie, obrazová galerie, galerie gotického umění a Vyšebrodská klášterní knihovna, která je 3 největší v ČR. Město je častým dějištěm kulturních akcí, koncertů a bohoslužeb. Za zmínku stojí i Poštovní muzeum, které shromažďuje historii poštovnictví od 16 stol. a uvidíte zde historické služební vozy, služebny, razítka atd. V blízkosti města nezapomeňte navštívit „Čertovu stěnu“ – mohutné kamenné moře Šumavy.

Více na www.ivyssibrod.cz

Český Krumlov– je vzdálený cca 28 km, ideální na jednodenní výlet. Od roku 1992 je středověké historické centrum zapsané v seznamu UNESCO. Za prohlídku stojí zámek, zámecká zahrada /kaskádová fontána, barokní letohrádek, otáčivé hlediště/, muzea, galerie a spousta restaurací poskytující výhled na vodáky sjízdějící Vltavu.

Více na www.zamek-ceskykrumlov.eu

Další tipy na okolní výlety naleznete na www.lipno.info

LYŽOVÁNÍ  LIPNO

Skiareál Lipno

Jedná se o vyhlášené lyžařské středisko pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře. Naleznete zde sjezdovky v délce 11,8 km a na vrchol Vás vyvezou 3 čtyřsedačkové lanovky. Pro milovníky adrenalinu je zde i skicrossová trať, dlouhá 1200m. Děti se mohou zdokonalovat na výukovém hřišti FOX PARK s 3 pojízdnými koberci. Večerní lyžování. samozřejmostí. Skibus jezdí po Lipensku zdarma.

více na www.lipno.info

Skipark Frymburk

Malý rodinný areál s 2 sjezdovkami, mírnými kopci a 2 pohodlnými pojízdnými koberci pro děti.Park obsahuje spoustu zábavných prvků pro hravou formu učení zimních sportů. Je zde i tubingová dráha v délce 115m. V blízkosti se nachází běžecké trasy, které vedou až ke Stezce korunami stromů.

více na www.parkfrymburk.cz

Skiareál Hochficht

Ideální sněhové podmínky a výhodná kombinace ubytování v Přední Výtoni ve srubu Výtoňka a lyžování na kvalitních sjezdovkách v Rakousku. Vzdálenost cca 25 minut jízdy.
Je zde 21 km sjezdovek, všech stupňů náročnosti a 11 lanovek./ z toho 3 čtyřsedačky/. Pro zdatné lyžaře jsou zde i závodní tratě FIS vyzkoušené závody Evropského poháru. Pro děti se zde nachází 200m dlouhý koberec se cvičnou loukou. Bezplatné parkování.

více na www.hochficht.at

Skiareál Sternstein

Lyžařský areál nacházející se jen pár kilometrů od Přední Výtoně. Od srubu Výtoňka cca 15 minut jízdy autem. Ideální kompromis mezi drahými zahraničními středisky a malými sjezdovkami na českých horách. Jsou zde 4 sjezdovky, nejdelší je dlouhá 2km. Rodinné slevy a skipasy za příznivou cenu. Je zde i lyžařská škola s česky mluvícími instruktory.

více na www.skisternstein.cz

Běžecké tratě  Schöneben

Cestou na Hochficht přes hraniční přechod Zadní Zvonková-Schöneben narazíte na běžecký areál Nordische Zentrum Bohmerwald . Jsou zde optimální sněhové podmínky v nadmořské výšce 1000 m nad mořem, které umožňují zajistit běžeckou sezonu i více než 100 dní v roce. Celkem je zde 80 km výborně upravených běžeckých tratí.

 

Bruslení na Lipně

Nejdelší bruslařská dráha na světě. Lipenská nádrž zamrzá pravidelně od prosince do března a je zde perfektně upravená 38km dlouhá dráha na bruslení. Občerstvení je zajištěno i podél tratě. Každý rok přiláká tato atrakce více než 3000 návštěvníků.